Potraviny v pasáži stále v nedohľadne, hoci pútač vás stále pozýva

Potraviny siete Terno, ktoré sme mali možnosť navštíviť ešte donedávna v nákupnej pasáži hlavnej budovy trhoviska Miletičova, už žiaľ nejaký čas nefungujú. Zatvorená prevádzka pomaly slabnúcej predajne, v ktorej boli badateľné nutné opravy na stave predajne a aj zhoršujúca sa kvalita personálu a starostlivosti o zákazníkov, dnes chýba. Po tom, čo bolo náhle veľkým prekvapením zatvorenie LIDLu na Mliekarenskej ulici, sa záujem ľudí o potraviny presunul do širšieho okolia. Terno na Miletičovej chýba ako soľ, hoci bolo ukryté a mnoho ľudí o potravinách ani nevedelo.

Reklamný pútač si ide aj naďalej to svoje

Reklamný pútač pred vstupom do trhoviska pri hlavnej bráne si ide naďalej to svoje. Už zrejme v minulosti umiestnená reklama upozorňuje na potraviny umiestnené v pasáži. Pokiaľ ste si ho dovtedy nevšimli, potešíte sa otvoreniu novej prevádzky, no čoskoro vám mienku napraví skutočnosť. Pútač vôbec nie je nový. Upozorňuje na novú predajňu v čase, keď ju otvárali. Zodpovední však akosi pozabudli po zrušení predajne odstrániť aj pútač. Pôsobí tak ako reklama na lety Concordom, či reklama na výpredaj vianočných stromčekov v strede leta.

Coopmarket pútač

Zvláštne však je, že pútač spomína COOPmarket siete Jednota, na predajni vidieť staršie stopy po nálepkách CBA, ale obchod bol Ternom, respektíve Samoškou.Vzhľadom na farby a písmo ho ľudia nazývali Ternom.

Zrušenie prevádzky pritom prinieslo niekoľko sprievodných faktov. Pasáž typicky dolepená rôznymi pútačmi a nevzhľadným marketingom využila priestor zatvorenej prevádzky, pred ktorou sa aj v takto malom nevetranom priestore veselo fajčilo, a dnes je tu niekoľko pútačov. Do pasáže tým zamieri ešte menej ľudí a tak nepochybujeme o tom, že jednotlivé prevádzky v nej majú ešte väčší boj o zákazníka a vlastné prežitie.

Miletička potraviny terno

Z prevádzok, ktoré patria medzi najznámejšie je predaj živých rýb, galantéria a predajňa textilu, domácich potrieb, predajňa vína a stávková kancelária v jednom, rybárske potreby, čajovňa, záložňa a výkup náramkových hodiniek. Potraviny by pomohli toto miesto oživiť, hoci akákoľvek prevádzka by opäť potrebovala veľké úsilie na to, aby prosperovala. Stále ide totiž o lokalitu, povedzme si úprimne, nie príliš čistú, voňavú. Je aj vďaka ľuďom, ktorí ju navštevujú poznačená alkoholizmom, sociálnymi prípadmi a vandalmi.

Iné najbližšie potraviny k ulici Miletičova

  • Potraviny Samoška na úplnom okraji Miletičova pri križovatke s Prievozskou
  • Tesco Express na ulici Košická, oproti trhovisku cez cestu
  • OC Central a prevádzka Billa
  • Budova Bezinka/Radošinské naivné divadlo na Zahradníckej ulici v blízkosti Slovanetu, Billa
  • Prevádzka Delia potraviny na Zahradníckej ulici
  • Zdravé potraviny a bio produkty priamo na Miletičovej oproti zastávke Trhovisko pri trhovisku

Zoznam potravín v blízkosti Miletičovej a na Miletičovej nájdete v sekcii potravín.