Pre hráčov: Pokémon Go lokality na Miletičovej ulici a v blízkom okolí

Už sa nedá hovoriť, že by Pokémánia bola v takej sile ako kedysi. Napriek tomu si hra drží vysokú popularitu medzi rôznymi generáciami. Ich vysoká získaná úroveň svedčí o tom, že patria medzi skúsených hráčov a ak nasadia do „gymu“ raritného pokémona, len tým dokážu, že ide o kúsok získaný vďaka nejakej sezónnej záležitosti, ktorú ste vy prešvihli.

Pokémon Go miesta na Miletičovej

Je celkom možné, že tomuto článku nebudete rozumieť a tým pádom zrejme nebude celkom pre vás. Všetci tí, ktorí hrávajú túto hru, ale vedia, že zaujímavé miesta, pamätníky a fontány vytvárajú „PokéStopy“ alebo „Gymy“. Miesta, ktoré znamenajú zisk nejakých bonusov. Pripravili sme zoznam pre tých, ktorí holdujú tejto zábave, a chcú sem vyraziť na lov a zber bonusov.

Miletičova ulica a zaujímavé miesta v hre Pokémon GO

  • OC Central a Trnavské mýto: Pri OC Central a celkovo pri Trnavskom mýte je príležitostí hneď niekoľko. Ak ste na love a vyrážate odtiaľto, hneď na dvoch miestach máte možnosť zabojovať si. Vďaka Pokémonom napríklad zistíte, že ešte pred sídlom cestovnej kancleárie Hydrotour sa nachádza skrytý internát. Áno, hneď oproti OC Central.
  • Saleziáni: pri Saleziánoch nájdete jeden PokéStop so sochou Dona Bosca, a druhý pri kostolnej veži. Ak máte viac času, vyrazte smerom na Trnavské mýto popri areálu Dona Bosca až na jeho koniec so živým plotom. Tam sa nachádza ďalší PokéStop.
  • Park oproti drogérii DM a Colnej správy: v malom parčíku sa oplatí zdržať. Nachádzajú sa tu druhy, ktoré nebývajú celkom bežné. Zaujímavé kúsky tu ulovilo už mnoho hráčov. Nie celkom vzácne, len nie celkom bežné. Nachádzajú sa tu dva Pokéstopy pri sebe. Tretí je nad kontajnerom s použitým textilom hneď pri bráne pre vstup vozidiel do Trhoviska.
  • Komín a centrum trhoviska: Jeden PokéStop je priamo komín v širšom strede areálu trhoviska a miestny gym, večne plný a dobitý, je tvorený tabuľou so spomienkou na skupinu Lojzo. Červení a modrí neustále zvádzajú boj o kontrolu nad týmto konkrétnym.
  • Železiarstvo Bizam a Trenčianska: v skutočnosti socha chlapca na fasáde budovy, no pre ľahšiu orientáciu je to roh na križovatke s Trenčianskou. Len o kúsok ďalej, smerom na Mliekarenskú ulicu (stále na Trenčianskej ulici), zhruba 50 metrov, natrafíte na ďalší „gym“ (tvorený sochou dievčaťa). O 20 až 30 metrov narazíte na Pokéstop pôvodného veľvyslanectva Uzbekistanu, alebo čoho a ďalej natrafíte na tretí „gym“, ktorý stojí na polohe dnes už neexistujúcej sochy hokejistu. Je to v blízkosti ázijskej reštaurácie oproti notárovi (cez cestu). Ak už ale budete na Trenčianskej, potom Café la Stena, reštaurácia, má v sebe ukrytý PokéStop. Zaujímavá môže byť návšteva detských ihrísk a pieskoviska na opačnej strane budovy za železiarstvom. Nachádzajú sa tu dva PokéStopy a bližšie ku škôlke a v jej okolí tiež ďalšie tri.
  • Miletičova smer Prievozská: pri ceste od križovatky Trenčianska smerom na Privozskú sa nachádza už len jediný PokéStop, približne v strede tohto úseku na ľavej strane. Ide o ceduľu, ktorá si pripomína Svetozara Miletiča, srbského právnika a novinára, ktorý mal spojitosť aj so Slovákmi. Až priamo na ulici Prievozská sa ich nachádza niekoľko ďalších.

Zvláštnosti hry Pokémon GO na Miletičovej

Medzi miestne zvláštnosti nejde o nič zásadné. Na trhovisku je minimum Pokémonov. Najbohatšie miesto je priamo v parčíku pri Don Boscovi oproti DM drogérii. Čo je zvláštne, občas sa dá zaujímavý kúsok chytiť aj v lokalite medzi panelákmi v bočných uliciach. Sú to však hlavne parky, ktoré prilákajú zaujímavé kúsky.