Trhovisko: prekážková dráha a limbo tanec u vietnamských predajcov

Trhovisko je rovnako ako miestom nákupu zeleniny aj ovocia, taktiež príležitosťou na nákupy u vietnamských obchodníkov. Ten typ nákupov, kde vám je jedno, odkiaľ tovar je a stačí vám ponúkaná kvalita. Vietnamskí obchodníci s tovarom sa sústredia najmä na úplnom okraji trhoviska v časti medzi predajcami kvetov a zeleniny. je to vnútorná časť trhoviska, ktorá sa tiahne súbežne s hlavnou cestou Miletičova. Od úplného začiatku trhoviska a hlavnej brány, po druhú bránu v smere na Trenčiansku ulicu. Práve pri tomto druhom konci je hrubší priechod pre peších, ktorí s obľubou okupujú vietnamskí obchodníci dokonca až tak, že navešané šaty nedokážete prejsť bez limbo tanca, alebo dobre ohýbateľného chrbta.

Zohnúť sa a pokračovať (obchytať a odstrčiť)

Je to jedna z tých vecí, ktoré si tu všimnete a považujete ich za postreh. Nič vážne, zohýbať sa, ak chcete prejsť po chodníku a po inak priechodnom koridore. Ak nie ste dôchodca, alebo už nenesiete niečo ťažšie s čím sa zohýba ťažšie. Počas dňa sa na viacerých miestach nájde navešaný textil, dlhé nočné košele, tričká, košele, či nohavice. okoloidúci tak nútene vrážajú do šiat, ktoré onedlho môžu nájsť svojho majiteľa. Asi nie je príliš vábna predstava, koľkí ľudia sa tých šiat dotýkajú, len aby ich odstrčili, alebo si uvoľnili priestor na priechod.

Vietnamskí obchodní, čínsky obchod a čínsky tovar, skoro ráno

Foto: Takto však vyzerá priechod ešte okolo 7:30, kedy obchodníci nestačili zabarikádovať priechod. Ešte je cesta priechodná bez skláňania, alebo odháňania textilu z pred seba. O pár minút je už zaplnený a vy ste nútený chytať po obete rôznymi rukami, či z nákupov zeleniny zašpinenými rukami niekoho šaty. Akási ústretovosť pritom už mohla dávno naštartovať záujem kompetentných, ak nie samotného obchodníka, aby bol z chodníka chodník a nie prekážková dráha.

POZNÁMKA: Viete, čo je LIMBO tanec? Ide o zábavu, ktorú nepochybne poznáte z dovoleniek. Princípom tanca LIMBO je vlastne hra, kto dokáže podliezť najnižšiu možnú priečku a udržať sa na nohách.