Parkovanie na Miletičovej: kde zaparkovať a aké parkoviská tu nájdete?

Miletičova ulica pri celej svojej dĺžke ponúka len málo možností na parkovanie. Rozlišujme však, či ste zákazníkom danej prevádzky, kam idete, alebo návštevníkom, ktorý navštívi viacero miest a potrebuje parkovať bez súvislosti s konkrétnym miestom. Pobočka Prima banky, sídla firiem a niektoré menšie ojedinelé podniky majú pre svojich zákazníkov vyhradené miesta. Všetci ostatní sa v rámci parkovania musia rozhodnúť pre:

Platené parkoviská:

  • Najväčšie parkovisko prístupné z Miletičovej ulice je na Záhradníckej ulici z opačnej strany trhoviska. Ide o platené parkovisko.
  • Oveľa rušnejšie a bezpečnejšie (hľadisko vyťaženosti a neustáleho pohybu ľudí, či okien firiem otočených na autá) parkovisko sa nachádza od Trenčianskej ulice so vstupom v smere od Mliekarenskej ulice a Ružovej doliny, pri vstupe do Vertigo a pri reštaurácii Café la stena. Hodina je 0,60 centov a vychádza sa na opačnej strane, v blízkosti predajne BELATRIX. Celé je to jednosmerka. Pozor na občas nevrlý personál.

Bezplatné parkoviská

  • Bezplatné možnosti parkovania na Miletičovej a v okolí nie sú. Oficiálne nie sú. Miestni obyvatelia sami nemajú kde parkovať a situácia je zúfalá, ostatne ako bežne v celej Bratislave. Aj preto postávajú okoloidúci na miestach, ktoré prislúchajú k panelákom. Nedivme sa preto ak stretávame nahnevané pohľady, alebo kritiku miestneho obyvateľstva ak sa na jedno miesto miestneho obyvateľa ihneď tlačí niekoľko áut tých, čo prichádzajú len n a nákupy. Bočné uličky a širšie okolie ponúka možnosti bezplatného parkovania , avšak ani to nie je riešenie a žiadne záruky voľného miesta tiež nie sú ideálny stav.
  • Legendárne bezplatné parkovisko je pri výjazde z plateného parkoviska na Trenčianskej sa nachádza na ulici Ružová dolina na ploche pokrytej vyjazdenou hlinou, v čase dažďov blatom. Oproti lekárni ALMA, neďaleko predajne BELATRIX a na konci ulice Klincová. Parkujúce vozidlá na tomto mieste využívajú bezplatnú plochu, ktorá je vo vlastníctve magistrátu a hoci sa MČ Ružinov dlhodobo snaží vytvoriť tu parkovisko, magistrát ako vlastník mlčí. To je úradné vysvetlenie stavu parkoviska, kde na ideálne parkovanie je nutné mať offroad.

Veľmi časté sú javy bezhlavého parkovania a hľadania obchádzok, fínt, parkovania na tráve. V rôznom čase a pri rôznych príležitostiach. Prešpekulované je riešenie aj parkovať na parkovisku LIDL na Mliekarenskej, pokiaľ je obdobie poškodených závor. Niečo také však neodporúčame. Parkovanie nie je ideálne, nie je ani lacné a na niektorých uliciach ani bezpečné. Nie pre zlodejov, ale pre krásny lak, ktorý krásnym môže zostať len v čase minulom.