Vianoce sa blížia, prispôsobuje sa aj trhovisko: čečina, imelo aj orechy

November a december sa prejavuje v každoročnej ponuke na Miletičovej ulici vianočnou atmosférou. Hoci med, oplátky, jablká z veľkoskladu, či orechy z vlastnej záhrady, vám predajca predá najčastejšie s cigaretou v ruke, predsa len nechýba vianočná atmosféra najmä vďaka niektorým druhom sortimentu. Od novembra sa tu objavuje  čečina, rôzne ikebany a menšie vence z čečiny. V ponuke nachádzame už aj imelo.

Vianoce 2018 miletička trhovisko

Ešte počas teplejších novembrových mesiacov sme postrehli predaj ovocných stromčekov, v niektorých prípadov výrazne nad cenu oproti tej, za ktorú boli stromčeky v Plantexe a podobne. Zvýšený je záujem o kvasenú kapustu, lúpané orechy a aj ďalšie ovocie a zeleninu, po ktorých dopyt neutícha ani teraz. Za zmienku nepochybne stojí aj kytica zo šípok, ktorá je veľmi pekne naaranžovaná a narážame opakovane až na dvoch predajcov, ktorí kytice ponúkajú. Aktuálne sa v ponuke prejavuje aj vianočný sortiment – čajové pečivo, koláče a podobne.

Počas októbra sa darilo rezanej kapuste, hríbom aj už usušeným hríbom.

Zima poriadne vytrápi

V týchto dňoch prevláda mimoriadne chladné počasie. Aj pre ľudí, ktorí na trhovisku predávajú, je takéto počasie a nízke teploty veľkou záťažou. Náročný pobyt na vzduchu si žiada poriadne oblečenie, no i tak nie sú uchránení pred vetrom a inými ťažkosťami spojenými s chladom. Najmä čo sa týka príjmu tekutín.  Práca na trhovisku nie je pre každého a na niečo také je už naozaj nutné mať aj odvahu.