Žlté bicykle SlovnaftBAjk sú super nápad, kde ich nájdete na Miletičovej?

Populárne SlovnaftBAjk Bicykle sú v Bratislave čerstvou novinkou. Ľudí zaujali a my pevne veríme, že sa ešte dočkajú svojho rozšírenia. Niektoré mestské štvrte totiž nemajú žiadne bicykle, napriek tomu, že ľudia z nich naozaj presedlali na žlté bicykle, avšak domov merajú poriadne dlhú cestu už pešo. Bicykle a myšlienka presunu ľudí v hlavnom meste na bicykle, napríklad ak svoj nemajú, alebo ho nemajú ako prepravovať a parkovať ak idú do práce, na nákup, do úradov a podobne, majú mnoho plusov.

Slovnaftbajk na Miletičova bratislava

Nasadnete a vysadnete niekde celkom inde, kde môžete bicykel ponechať. Projekt SlovnaftBAjk pomáha hlavne tým, čo chcú dať zabrať svojim nohám a na ulici Miletičova pritom existuje hneď niekoľko miest, kde si môžete svoj žltý bicykel vyzdvihnúť.

Žlté bicykle na ulici Miletičova

Miesta, kde nájdete žlté bicykle SlovnaftBAjk sú na stanoviskách so žltým stredom a parkovacími stanoviskami. Býva ich 10 a zaparkované sú v nich žlté bicykle. To platí len v prípade, ak sa nachádzate v čase odovzdania niektorého z bicyklov. Niektoré stanice sú veľmi vyťažené a tak si na svoj bicykel musíte jednoducho počkať. Alebo nájsť inú stanicu. V prípade Miletičovej to nie je taká pohroma. Kde všade ich nájdete?

  1. Miletičova pri drogérii DM, pri križovatke Záhradnícka a pri zastávke Saleziáni: stanovisko bicyklov
  2. Miletičova pri železiarstve BIZAM, pri križovatke s ulicou Trenčianska
  3. Miletičova pri zastávke MHD na konci Miletičovej na križovatke s Prievozskou
  4. OC Central, stanica nachádzajúca sa v blízkosti obchodného centra sa dá tiež považovať za blízku k ulici.
  5. Mliekarenská pri LIDL, za blízku možno považovať aj túto stanicu.

Ako to funguje?

Pre základ je nutné registrovať sa na www.slovnaftbajk.sk a zaplatiť jedno euro. To pritom ani nemusíte minúť. Z jedného eura ako predplateného programu sa strháva niekoľko centov za strávené minúty len ak prekročíte 30, respektíve 35 minút. Tých pár minút navyše je tam na dojazd do stanice. Ich zoznam nájdete na zmienenej stránke. Nič komplikované.

Pri príchode k bicyklu ho zapnete, na malom displeji sa objaví hlásenie o zadaní nejakého tlačidla. Vložíte kód, ktorý ste po zaplatení dostali, potvrdíte cez OK a môžete odistiť zámku zo stojanu. Potom ju preložte vrchom cez predné koleso, zapojte do stredovej ružice a vyrazte na cestu. Ak sa dostanete k akejkoľvek inej stanici do 35 minút, jazdili ste absolútne bezplatne.

Budú sa rozširovať, žiadajú si to ľudia

O tom, že niektoré stanice sú mimoriadne dôležité koncové stanice pre obyvateľov, sa môžeme presvedčiť na okrajoch mapy s bicyklami. Napríklad osamotená stanica v Podunajských Biskupiciach je podvečer preplnená bicyklami, keďže na nich prichádza mnoho ľudí z práce a prevyšujú tak aj počet dokovacích staníc. Tým pádom musia všetci nad počet zapojiť svoj bicykel o iný bicykel, kedy dôjde k spojeniu a zastaveniu počítadla (váš bicykel je nutné zapojiť o výstupok na prednom kolese z pravej strany iného bicykla. Až vtedy sa vypne počítadlo na vašom). Stanica v Podunajských Biskupiciach stojí na odľahlejšom mieste na ulici Korytnícka a stretávajú sa na nej ľudia z takých ulíc ako Dudvážska, Estónska, Rajecká, Geologická, Baltská a podobne. To dokazuje napríklad to, že Vrakuňa výsostne potrebuje tiež nejaké parkovacie miesto pre Slovnaft bicykle.

Už teraz sa ale dá povedať, že bicykle motivovali ľudí premiestňovať sa. Motivovali ich však najmä zanechať auto, dopravu v MHD a niekedy katastrofálne podmienky na cestách vo večne upchatých úsekoch. Kiež by niektorým z nás k najbližšiemu miestu netrvala cesta 25 minút. Rovnaký čas, aký strávi človek na upchatej Hradskej.